Door Levien de Feijter
Van DOW JONES NIEUWSDIENST
AMSTERDAM (Dow Jones)--Oranjewoud nv heeft over de eerste zes maanden van 2010 een lagere winst op een hogere omzet geboekt, maakt het ingenieursbureau dinsdag nabeurs bekend.
Het concern doet geen uitspraken over ontwikkelingen in de rest van het jaar.
De winst daalde met 15,4% tot EUR4,5 miljoen van EUR5,3 miljoen een jaar eerder. De omzet steeg met 9,5% naar EUR184,5 miljoen en het bedrijfsresultaat (EBITA) daalde met 7,1% tot EUR9,3 miljoen.
In het afgelopen halfjaar nam de orderportefeuille toe met 6,3% tot EUR217,4 miljoen.
De omzetstijging wordt met name veroorzaakt door het segment Advies-en ingenieursdiensten waar een omzetgroei van 19% werd gerealiseerd. In Europa was sprake van een groei van 28% die voor een belangrijk deel werd geholpen door de overname van het Franse Antea per 1 oktober 2009.
In het segment Realisatie zag Oranjewoud de omzet met 2% dalen, vanwege de lange winter en moeilijke marktomstandigheden. Operationeel halveerde het resultaat tot EUR0,7 miljoen van EUR1,4 miljoen. Volgens het ingenieursbureau ligt het zwaartepunt van de resultaatsontwikkeling in dit segment in het tweede halfjaar door seizoensinvloeden.
In het derde segment waar Oranjewoud actief in is, Detachering, daalde de omzet met 32% en het bedrijfsresultaat kwam uit op EUR0,8 miljoen van EUR3,0 miljoen een jaar eerder.
Oranjewoud maakte op 23 juli bekend Strukton over te nemen van de NS voor een bedrag van EUR80 miljoen. Het bedrijf stelt dat het overnameproces volgens verwachting verloopt en verwacht afronding van de transactie in het vierde kwartaal van 2010. Oranjewoud zal binnenkort een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders organiseren om onder meer goedkeuring te vragen voor de transactie en de voorgestelde aandelenemissie om de aankoop te financieren.
Door Levien de Feijter; Dow Jones Nieuwsdienst +31 20 57 15 201; levien.defeijter@dowjones.com